Kota.nu blogs
Arhīvs
Augusts, 2022
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Kas notiek Mix.lv?
Kota.nu blogs
Publicēts 29. janvārī, 2010.
Kāpēc tik daudz „gaudu rakstu” ir pieejams par Latvijas produktu dārdzību, augstajām cenām un lielo pašizmaksu? No kurienes gan tās augstās izmaksas un zemā efektivitāte rodas? Sajūta tāda, ka esam pievērsušies makroekonomikai vien un esam gatavi analizēt dažādu lēmumu un faktoru ietekmi uz visu ko līdz bezgalībai. Ir tāda atziņa: „Viss patiesi nozīmīgais notiek mikro pasaules līmenī.” Gribas aicināt ieskatīties tuvāk, detalizētāk, varētu sacīt „piekasīgāk” tajā, ko mēs darām un kā mēs to darām.

Strādājot ar daudziem uzņēmumiem un organizācijām, esmu novērojis, ka viena liela, kopēja un uzlabojama lieta ir sanāksmes un lēmumu pieņemšana tajās.

It kā sīks jautājums, bet kādu ietekmi tas atstāj uz izmaksām! Tas, ka daudziem cilvēkiem jātērē laiks, jau ir daudz, taču, salīdzinot ar pārējām, tā vēl ir mazākā no izmaksām.

Lietas, kas sanāksmēs „sagrauj” visus ieguvumus, pēc maniem novērojumiem, ir šādas:
- cilvēki nezina, par ko būs runa, un atnāk nesagatavojušies;
- dienaskārtībā ir pārāk daudz jautājumu, lai tos visus paspētu pārrunāt,
- cilvēki kopīgai apspriešanai izvirza jautājumus, kas patiesībā viņiem jāielemj pašiem atbilstoši savam amatam.

Bet pats briesmīgākais „sadārdzinātājs” – lēmumi netiek pieņemti vai netiek pierakstīti.
Gadās, ka pēc mēnešiem trijiem, sešiem vai astoņiem atkal ir sanāksme un kāds atceras: „Man šķiet, ka mēs šo jautājumu apspriedām kādu laiku atpakaļ.” Vislielāko sadārdzināšanos ir radījis tas, ka visu šo laiku nekas nav mainījies, nekas netika darīts labāk. Labprāt uzklausītu arī citu pieredzi, bet, manuprāt, atmaksājas skatīt nelielu jautājumu skaitu, noteikti izlemt, ja ir jāizlemj, pierakstīt (te ir daži dzelžaini principi, kā to darīt) un nākamo sanāksmi sākt ar iepriekšējo lēmumu pārskati.

Var jau, protams, prasīt, vai ir vērts tērēt laiku un pierakstīt, ko kurš sanāksmē teica? Ko tas dod? Varēs meklēt vainīgo? Atkal tērēt laiku?
Labāk tā – sanācām, apspriedām, izlēmām, pierakstījām un DARĀM!
Ir arī tāda atziņa: „Izlemt neizlemt arī ir lēmums. Neizlemt ir kļūda.”
http://nekrize.lv/kota-nu-blogs/

Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: